مجموعه های تفریحی به کدام تجهیزات صنعتی نیاز دارند؟

در ساخت یک مجموعه ی تفریحی موفق عوامل گوناگونی مؤثر هستند. بخشی از این عوامل آن هایی هستند که مراجعه کنندگان و مشتریان مجموعه تفریحی احتمالاً متوجه وجودشان نخواهند شد اما در صورتی که در این تجهیزات نقصی وجود داشته باشد، حتماً متوجه این کمبود خواهند شد. سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تهویه از همین دسته هستند. به عنوان مثال در زمستان فقط کافی است برای دقایقی کوتاه سیستم گرمایشی مجموعه قطع شود تا شاهد سیل اعتراضات مراجعه کنندگان باشید که کاملاً بر حق است.

برای تأمین گرمایش مجموعه های تفریحی از چندین روش می توان استفاده نمود. یکی از این روش ها استفاده از تأسیسات زیرساختی است که در هنگام احداث بنای مجموعه باید پیش بینی شده و طراحی و ساخته شود. اما تمام مجموعه های تفریحی دارای این تأسیسات زیرساختی نیستند و نیاز به نوع متفاوتی از تجهیزات صنعتی است که تأمین کننده ی گرمایش باشد. بخاری کارگاهی و هیتر صنعتی به خوبی می توانند این نیاز را برطرف نمایند. دمای مطلوبی که توسط این تجهیزات در فصول سرد سال تأمین می شود باعث ایجاد احساس رضایت و آسایش مشتریان شده و تأثیری به سزا در رشد درآمد مجموعه خواهد داشت.

انواع تجهیزات گرمایشی

بخاری کارگاهی و هیتر صنعتی دو نوع از تجهیزات گرمایشی هستند که برای مجموعه های تفریحی یاد شده مطلوب به نظر می رسند. هر کدام از این محصولات دارای ویژگی های خاص خود هستند که باعث می شود کاربردی مخصوص به خود داشته باشند. هیتر های صنعتی محصولاتی دارای فن هستند که دارای قدرت پرتاب بالایی است و امکان پخش گرما در محیط مجموعه را به خوبی دارا هستند.

تجهیزات صنعتی بخاری کارگاهی هیتر صنعتیهیتر صنعتی

هیتر های صنعتی به دو دسته ی گازی و برقی تقسیم می شوند. هیتر صنعتی برقی برای تأمین نیروی مورد نیاز از برق سه فاز استفاده می کند و گرمایش آن توسط المنت های برقی تعبیه شده در کوره ایجاد می شود. اما هیترهای گازی از گاز طبیعی و شهری به عنوان سوخت استفاده می نمایند. دسته ی اول به منظور استفاده در مکان هایی طراحی و ساخته شده است که فاقد سیستم گازرسانی بوده اما متصل به شبکه برق رسانی هستند.

بخاری کارگاهی

بخاری کارگاهی نیز به دو دسته گازی و نفتی – گازوئیلی تقسیم می شود. این محصولات فاقد فن هستند بنابراین به منظور ایجاد گرمای یکدست و مطبوع، در طراحی آن ها از ویژگی ۳۶۰ درجه استفاده شده است تا حرارت ایجاد شده به نحوی مطلوب و در تمام جهات به طور یکسان منتشر شود. در این دسته هم نوع نفتی – گازوئیلی به منظور بهره برداری در مناطقی طراحی شده است که فاقد سیستم گازرسانی شهری بوده اما به سوخت هایی نظیر گازوئیل یا نفت سفید دسترسی وجود دارد.

ویژگی ها

هر کدام از این محصولات دارای ویژگی های دیگری نیز هستند که آن ها را به طور کامل از محصولات مشابه با کاربرد خانگی مجزا می کند. اولین ویژگی قدرت و توان بیش تر در تولید حرارت است به نوعی که قابل مقایسه با بخاری خانگی نیست. اما توان بیش تر در ایجاد حرارت، نیازهای دیگری را در طراحی و ساخت طلب می نماید. به عنوان مثال این محصولات باید دارای کوره های مقاوم باشند تا بتوانند حرارت بسیار بالای ایجاد شده در کوره را تحمل نماید. بنابراین در تولید بخاری کارگاهی و هیتر صنعتی برندهای معتبری چون گروه تولیدی مهیا دیده می شود که از فولاد ضد زنگ یا همان استینلس استیل در ساخت کوره استفاده می گردد.

همچنین، مشعلی که بتواند در فرآیند تولید حرارت بالا نقش مؤثری داشته باشد، باید کاملاً متفاوت از مشعل های به کار رفته در محصولات خانگی باشد. در تولید هیتر صنعتی و بخاری کارگاهی از مشعل های اتمسفریک استفاده می گردد که نیازی به موتور نداشته و بنابراین فاقد هرگونه آلودگی صوتی است. مشعل اتمسفریک در عین حال نیازی به منبع اکسیژن جداگانه نیز ندارد و اکسیژن مورد نیاز خود را از طریق مکش هوای ورودی تأمین می کند.

طراحی ظاهری

از آن جایی که در مجموعه های تفریحی توجه به زیبایی و شکل ظاهری المان های موجود در مجموعه اهمیت به سزایی دارد، به نوعی که تم پارک را می توان به عنوان شخصیت دهنده اصلی مجموعه تفریحی شناخت. از همین رو طراحی و زیبایی ظاهری این المان ها مورد توجه مجموعه داران است. در طراحی بخاری کارگاهی و هیتر صنعتی موضوع زیبایی ظاهری نیز توسط طراح و سازندگانی از برندهای مطرح مانند مهیا در نظر گرفته شده است به گونه ای که این محصولات را به خوبی می توان در کنار سایر المان های مجموعه جانمایی کرد.

کاربرد این محصولات

همان طور که توضیح دادیم، از محصولاتی مانند هیتر صنعتی و بخاری کارگاهی می توان به منظور تأمین گرمایش مجموعه های تفریحی استفاده نمود. اما این محصولات موارد مصرف دیگری نیز دارند که می توان به استفاده در محیط های صنعتی، دامی، کارگاهی، ادارات، بانک ها، ورزشی، گلخانه ها، مدارس و… اشاره نمود.

موضوعی که در هنگام انتخاب و خرید این تجهیزات صنعتی باید مد نظر قرار دارد، ویژگی های خاص و متراژ فضایی است که هر کدام از انواع آن ها می توانند گرم کنند. شما می توانید برای مشاهده مشخصات کامل هر کدام از انواع بخاری کارگاهی و هیتر صنعتی به صفحه خرید تجهیزات صنعتی مراجعه نموده و با در نظر گرفتن ویژگی ها و پارامترهای گوناگون، محصولی متناسب با فضای مجموعه تفریحی خود را انتخاب کنید.

همچنین در صورت همکاری با مجموعه آریولند برای طراحی و ساخت مجموعه های تفریحی، کارشناسان آریولند مشاوره اختصاصی بابت انتخاب محصول مناسب را در اختیار شما قرار خواهند داد.

همچنین بخوانید:

¤ مجموعه های تفریحی به کدام تجهیزات رایانه ای نیاز دارند؟

¤ آرچری تگ چیست؟

¤ انواع زمین تنیس

¤ بازی رومیزی ریسک

Leave a Reply

error:
× گفتگوی آنلاین