لیزر تگ لیزرتگ
آریولند

لیزرتگ چیست

لیزر تگ یا همان پینت‌بال لیزری، ورزشی هیجان‌انگیز و چربی‌سوز است که در اواخر دهه‌ی. هفتاد میلادی توسط ارتش آمریکا برای آموزش مبارزه و آماده‌سازی سربازان به وجود آمد. بعد از آن لیزرتگ با. سرعت چشم‌گیری در همه‌ی کشورهای جهان و همین‌طور در بسیاری از شهرهای ایران گسترش یافت.

بازی لیزر تگ یکی از مهیج‌ترین و جذاب‌ترین تفریحات گروهی است که امکان تجربه‌ی حضور در. میدان نبرد را بدون محدودیت سنی برای همه‌ی بازیکنان فراهم می‌کند. افراد با در دست داشتن. اسلحه‌های لیزری و پوشیدن جلیقه و یا هدبندی که دارای سنسورهای حساس به نور لیزر هستند،. وارد زمین لیزرتگ شده و با یک‌دیگر به رقابت می‌پردازند. در پایان بازی تمامی. اطلاعات و امتیازات بازیکنان توسط سیستم‌های کامپیوتری پردازش و به آن‌ها ارائه می‌شود.

ویژگی‌های لیزرتگ

مزایای لیزرتگ

لیزر تگ برای اهداف آموزش ابداع شد. به همین دلیل تمام تلاش بر این بود که در بازی کوچک‌ترین آسیبی متوجه بازیکنان نباشد. بنابراین از مزایای لیزرتگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • امکان بازی در همه‌ی اماکن (فضای باز و فضای بسته) بدون نیاز به فیلد بازی و تجهیزات خاص
  • استفاده از نور مادون قرمز (اینفرارد) که هیچ‌گونه خطری برای سلامتی انسان ندارد
  • یک ورزش هیجان‌انگیز با تحرک و چربی‌سوز
  • هزینه‌ی پایین
  • کاملاً بی‌خطر و بدون ایجاد درد و کاهش خطرات فیزیکی
  • امکان بازی کودکان
لیزر تگ لیزرتگ

لیزرتگ در تهران و کرج

امروزه بازی لیزر تگ طرفداران بی‌شماری در اقصی نقاط. جهان دارد و در ایران هم به واسطه‌ی حضور و سرمایه‌گذاری شرکت‌های مختلف،. جایگاه بسیار بالاتری نسبت به گذشته در حوزه‌ی تفریحات پیدا کرده است.

در چند سال گذشته، گروه آریو با تجربه فنی در راه‌اندازی چندین. سالن لیزرتگ در شهرهای مختلف و دارا بودن دانش فنی در این خصوص، در جایگاه. نخست این رشته قرار گرفته و بر آن است تا از نسل جدید محصولات خود در صنعت تفریحات رونمایی کند.

لیزر تگ : تفریح یا ورزش؟

ماهیت ورزشی و تفریحی بودن این بازی باعث شده است که مجموعه‌های لیزرتگ در. سراسر دنیا به محلی برای تخلیه‌ی هیجان و انرژی نوجوانان و جوانان تبدیل شود.. ورزش لیزر تگ در هر دو محیط روباز و سرپوشیده قابلیت اجرا دارد که هریک دارای. جاذبه‌های مختص خود هستند. انتخاب با شماست که بخواهید محیط. رو باز و حس جنگ واقعی را تجربه کنید و یا این‌که فضای تاریک و خیال‌انگیز محیط. سرپوشیده مد نظرتان باشد. در هر حال، به کارگیری تجهیزات با تکنولوژی روز،. مقاوم و قابل اعتماد می‌تواند بازیکنان را غرق در هیجان، شادی، ماجراجویی و مبارزه‌ی لیزرتگ کند.

تجهیزات و فضای بازی لیزر تگ

حداقل فضای قابل قبول برای اجرای این بازی (شامل محوطه‌ی بازی،. اسلحه‌خانه و رختکن) ۲۲۰ متر مربع (فضای سر پوشیده) است که در این فضا. ۶ تا ۱۰ نفر مجاز به بازی کردن هستند.

در لیزر تگ فضای باز، حداقل فضای مورد نیاز ۱۰۰۰ متر مربع. بوده و تا ۱۵ نفر به صورت هم‌زمان می‌توانند با یک‌دیگر بازی کنند.

تجهیزات بسیار متنوعی از جمله تفنگ، جلیقه سنسوردار یا هدبند سنسوردار. و انواع سنگرها در این بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تفنگ لیزرتگ که اصطلاحاً. فیزر نامیده می‌شود، دارای برد فوق‌العاده‌ای (تا ۲۰۰ متر) بوده و همین امر باعث می‌شود تا. محدودیتی برای فضای بازی (حتی در پارک‌ها) وجود نداشته باشد.

از انواع تفنگ‌های لیزر تگ می‌توان به تفنگ ساهاتوی، تفنگ مسلسل لیزرتگ بلستر،. تفنگ مسلسل بازی مدل TopGun، اسلحه‌ی فونیکس MP9، کلت هورنت و تفنگ پرداتور AK-12 اشاره کرد.

جلیقه‌ی سنسوردار لیزر تگ معمولاً از جنس و رنگ پارچه‌ی لباس‌های نظامی. درست شده و وزنی معادل ۱.۵ کیلوگرم دارد. این جلیقه دارای هشدار صوتی،. ویبراتور و قابلیت تغییر رنگ سنسورها بوده و کاملاً ضد آب است. این جلیقه همچنین دو سنسور الکتریکی. حساس به اشعه‌ی لیزر در جلو و دو سنسور حساس به نور لیزر در پشت خود دارد.

انواع سناریوهای لیزرتگ

لیزر تگ نیز همانند سایر بازی‌ها، داری سبک‌ها و سناریوهای است که برخی از آن‌ها به صورت تک به تک و برخی دیگر به صورت گروه در مقابل گروه اجرا می‌شود.

لیزر تگ لیزرتگ

تسخیر پایگاه

به صورت گروهی انجام می‌شود. بازیکنان باید در حالی که از پایگاه خود محافظت می‌کنند، به پایگاه دشمن حمله کرده و آن را تسخیر کنند.

لیزر تگ لیزرتگ

محافظت از پادشاه

تمامی بازیکنان تلاش می‌کنند تا از یک فرد که به عنوان پادشاه یا فرمانده در بازی لیزرتگ انتخاب می‌شود محافظت کنند.

لیزر تگ لیزرتگ

گرفتن پرچم

یک بازیکن باید از پایگاه حریف پرچمی را برداشته و به پایگاه خودی بیاورد و از آن محافظت کند.

برد و باخت در لیزر تگ

در بازی لیزرتگ با شلیک لیزر از تفنگ، علاوه بر ایجاد صدای تفنگ یا مسلسل واقعی، یک باریکه‌ی نور قرمز رنگ لیزری هم می‌بینید که در صورت برخورد با سنسورهای جلیقه‌ی بازیکن حریف، باعث کم شدن جان او و در نهایت پیروزی تیم خواهد شد.

البته نکته‌ی قابل توجه این‌جاست که پارامترهای قابل اندازه‌گیری مختلفی برای تعیین برد و باخت تیم‌ها وجود دارد از جمله: نرخ آتش، اهداف، اثرات مورد اصابت قرارگرفتن و تعداد جان‌ها که هر کدام می‌توانند در طراحی سناریوهای بازی لیزر تگ مورد استفاده قرار بگیرند. جهت آموزش شیوه بازی لیزرتگ می‌توانید از این لینک استفاده نمایید ← آموزش لیزرتگ )

لیزروار روسیه

لیزرتگ آریولند، نماینده‌ی رسمی لیزروار روسیه

ما کیفیت، تکنولوژی و هنر را در هم آمیخته‌ایم تا محصولی با کیفیت و هیجانی تکرارنشدنی را برای. شما به ارمغان بیاوریم. شرکت آریو تنها تولیدکننده و واردکننده‌ی تجهیزات لیزرتگ در ایران با قابلیت استفاده حتی در زیر نور خورشید است.. تجهیزات هوشمند لیزر تگ آریولند، ساخت شرکت لیزروار روسیه است.

لیزروار نام تجاری lasertag LLC است که در سال ۲۰۰۱ در کشور روسیه تأسیس شده و در ابتدا. نام اولین باشگاه لیزرتگ در روسیه بود. اما در گذشت زمان تبدیل به یک شرکت جامع از افراد متخصص در زمینه‌های طراحی، تولید. و ساخت تجهیزات و نرم‌افزار لیزر تگ شده است. اکنون می‌توانیم مطمئن باشیم که شرکت لیزروار به عنوان مرجع لیزرتگ در روسیه. و سایر کشورها شناخته شده و از جمله شرکا و نماینده‌های آن می‌توان به کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، هلند و ایران اشاره کرد.

لیزر تگ در واقع یک گیم‌پلی عالی برای علاقه‌مندان به بازی‌های کامپیوتری است. بازیکنان می‌توانند با قرار گرفتن در فضایی متفاوت، لذت یک رقابت خارق‌العاده را با دوستان‌شان تجربه کنند و این خود موجب بهبود توانایی انفرادی بازیکنان می‌شود. جهت رزرو لیزرتگ در سراسر ایران می‌توانید به وب سایت Lasertag.ir مراجعه نمایید.