رزرو اتاق فرار

اتاق فرار های بسیار زیادی در سطح کشور و در شهرهای گوناگون از تهران و کرج گرفته تا شیراز و اصفهان و بقیه ی شهر ها وجود دارند. هر کدام از این اتاق ها، با سناریویی خاص، تلاش می کنند تا بازیکنان را در محیطی متفاوت و دور از دنیای روزمره، به هیجان بیاورند و احساسات گوناگونی از حس ترس و دلهره و کنجکاوی و… را در آن ها برانگیخته کنند. در این قسمت می توانید برای رزرو برخی از بهترین اتاق فرار های تهران و اتاق فرار های کرج که دارای سناریوهایی جذاب و دکوراسیون فوق العاده ای هستند، اقدام به رزرو اتاق فرار نمایید.

عوامل گوناگونی وجود دارند که در بالا بردن کیفیت و استاندارد اتاق های فرار مؤثرند. در این قسمت و به منظور انتخاب بهتر جهت رزرو اتاق فرار به معرفی این عوامل پرداخته ایم.

انتخاب سناریو برای رزرو اتاق فرار

اولین موضوع به سناریو و داستان بازی اتاق فرار مربوط می شود. هر کدام از اتاق های فرار درست مانند یک فیلم سینمایی، دارای یک ماجرا و خط داستانی هستند که سناریوی بازی را تشکیل می دهد. سناریو تعیین کننده همه عوامل دیگر از قبیل دکوراسیون، طراحی، فضاسازی، نورپردازی، ژانر بازی (ترسناک، معمایی، تاریخی، ماجراجویی، جنایی، پلیسی، وهم آور) و سایر عوامل است. به همین دلیل در انتخاب و رزرو اتاق فرار حتماً باید به سناریو بازی توجه ویژه ای داشته باشید.

در سطح دنیا و در اتاق فرار های بسیاری زیادی که وجود دارد، از انواع و اقسام سناریو های مختلف استفاده می شود. نداشتن سناریو و یا وجود سناریوی ضعیف، دقیقاً مانند ساختن یک فیلم سینمایی است که هیچ سناریویی نداشته باشد و یا داستان و ماجرای آن بسیار ضعیف باشد. چنین موضوعی قطعاً باعث می شود که آن اتاق فرار برای بازیکنان هیچ جذابیتی نداشته باشد.

منبع سناریو

رزرو اتاق فرار در تهران و کرج

برای اتاق های فرار از انواع و اقسام سناریوهای گوناگون در ژانرهای مختلف استفاده می شود. بسیاری از این ژانر ها برگرفته از داستان ها و رمان های مشهور و یا فیلم های سینمایی پر بیننده و محبوب هستند. سناریوهایی مانند جوکر، کد داوینچی و کلاه دوز دیوانه از همین دسته اند. سناریوهای جوکر و کد داوینچی بر اساس فیلم هایی به همین نام ها و کلاه دوز دیوانه هم بر اساس رمانی مشهور به نام آلیس در سرزمین عجایب طراحی شده اند. رزرو اتاق فرار .

برخی دیگر بر اساس ماجرا ها، رویداد ها و یا حتی شخصیت های تاریخی مشهور ساخته می شوند. سناریوهایی مانند چرنوبیل، مصر و جک قاتل ( جک ریپر ) هم از این دسته اند. سناریوی چرنوبیل بر اساس ماجرای واقعی فاجعه ی انفجار در نیروگاه هسته ای چرنوبیل طراحی شده است. سناریوی مصر بر اساس اعتقادات عامیانه ای که درباره اهرام ثلاثه مصر و فرعون های دفن شده در اهرام وجود دارد، ساخته شده است. و سناریوی جک قاتل هم بر اساس یک رویداد واقعی از قتل های زنجیره ای قرن نوزدهم لندن طراحی و اجرا شده است. رزرو اتاق فرار .

ژانرهای گوناگون اتاق فرار

رزرو اتاق فرار در تهران و کرج

این موضوع باعث می شود که سناریو های گوناگون، هر کدام در دسته و. ژانری خاص قرار بگیرد. دامنه این ژانر ها بسیار گسترده است اما از مشهورترین و. محبوب ترین آن ها می توان به ژانر های ترسناک، معمایی، جنایی، پلیسی،. تاریخی، وهم آور و ماجراجویی اشاره کرد که جهت رزرو اتاق فرار باید. مد نظر داشته باشید. برخی از اتاق های فرار هم بر اساس ویژگی های سناریو و دکوراسیون و. نحوه ی اجرا، دو یا چند ژانر گوناگون را پوشش می دهند.

از مشهور ترین سناریو های. ترسناک می توان به اتاق فرار جک قاتل (جک ریپر)، اتاق فرار کما، اتاق فرار خانه ی فرار و. اتاق فرار ناشناخته اشاره کرد. سناریو های اتاق فرار کد داوینچی، اتاق فرار مصر و اتاق فرار چرنوبیل در دسته و. ژانر تاریخی قرار می گیرند. محبوب ترین سناریو های پلیسی هم. عبارتند از اتاق فرار جوکر، اتاق فرار مرد هلندی و اتاق فرار جک قاتل.

بنابراین در این بخش می بینید که به منظور رزرو اتاق فرار و. لذت بردن از این بازی مهیج و بی نظیر، انتخاب سناریو بر اساس ژانر. مورد علاقه شما اهمیت بسیار زیادی دارد.

دکوراسیون بی نظیر

رزرو اتاق فرار در تهران و کرج

اما اگر پیش از این اتاق فرار را تجربه کرده باشید، قطعاً می دانید که نه تنها سناریو. و داستان بازی، بلکه کیفیت دکوراسیون، طراحی، فضاسازی و سایر عناصر دیداری. هم نقش بسیار مهمی در قدرت شبیه سازی اتاق های فرار دارند.. این موضوعی است که جهت رزرو اتاق فرار از اهمیت ویژه ای برخوردار است.. در واقع بازیکنان به واسطه دکوراسیون و طراحی، و البته قدرت اجرای این. عوامل است که تحت تأثیر فضای بازی قرار گرفته، از دنیای زندگی روزمره خارج می شوند و. خود را در دل داستانی عجیب، هیجان انگیز و تأثیر گذار می بینند. در صورتی که دکوراسیون. و طراحی اتاق فرار و یا نحوه اجرای آن ضعیف باشد، طبیعتاً بازیکنان نمی توانند فضا سازی را. باور کرده و وارد بطن ماجرا شوند.

به همین دلیل همواره توصیه می شود جهت رزرو اتاق فرار به سراغ آن دسته از. اتاق ها بروید که فضا سازی قدرتمندی داشته باشند. به دلیل اهمیت همین. نکته است که ما در این قسمت و به منظور رزرو اتاق فرار سناریوها و مکان هایی. را انتخاب کرده و معرفی نموده ایم که از نظر این موارد (سناریو دکوراسیون، طراحی، متریال ساخت،. فضا سازی، قدرت اجرای دکوراسیون و…) به بهترین. شکل ممکن و هم تراز با استانداردهای جهانی ساخته و پرداخته شده اند.