بازی رومیزی

بازی رومیزی یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های ساخت بشر و یکی از اولین بازی‌هایی است که به کودکان‌مان می‌آموزیم. به عنوان مثال شطرنج تاریخچه‌ای۱۵۰۰ ساله دارد و اکثر افراد در کودکی یا نوجوانی این بازی قدیمی را یاد می‌گیرند. برد گیم یا بازی‌های تخته‌ای عناوین دیگری است که برای بازی رومیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد که امروزه به واسطه سرمایه‌گذاری ناشران و تولید کنندگان بسیاری، این سبک از بازی تنوع خیره‌کننده‌ای پیدا کرده است.

بازی رومیزی برد گیم بردگیم

گسترش جهانی بازی‌های رومیزی

اگر به یک دهه قبل برگردیم تعداد بازی‌های رومیزی متداول به زحمت به تعداد انگشتان دست می‌رسید. بازی‌هایی مثل مونوپولی، راز جنگل، منچ، تاجرکوچولو، دبرنا و… که احتمالاً خیلی‌ها را وادار به بازی گروهی کرده‌اند؛ در حالی که امروز با هزاران بازی رومیزی جذاب در بازارهای جهانی مواجه هستیم و برای هر گروه سنی در سبک‌های مخالف فهرست قابل توجهی از بازی‌های رومیزی وجود دارد.

سبک‌های رایج بازی رومیزی

  • بازی‌های استراتژیک
  • بازی‌های معمایی
  • بازی‌های آموزشی
  • بازی‌های تعاملی
  • بازی‌های اقتصادی
  • بازی‌های جنگی
  • بازی‌های اروپایی
  • بازی‌های دورهمی
  • بازی‌های نقش آفرینی
بازی رومیزی برد گیم بردگیم

قواعد بازی رومیزی

بازی‌های رومیزی بر اساس قواعد بازی که به وسیله‌ی دفترچه‌های آموزشی درون جعبه‌ی بازی توضیح داده می‌شوند، با استفاده از صفحه‌ی بازی، کارت، مهره، ژتون و تاس، هدفی خاص را مطابق با گیم پلی بازی به پیش می‌برند. هدف در این‌گونه بازی‌ها برنده شدن است و این برد به شیوه‌های مختلفی به دست می‌آید. در رقابت پیش‌رو در نهایت یا یک فرد برنده می‌شود یا این‌که کل بازیکنان با هم به پیروزی می‌رسند. در واقع نحوه‌ی بردن بازی بستگی به اهداف تعیین شده توسط طراح بازی دارد.

پیشرفت و گسترش بازی‌های رومیزی

پیشرفت خیره‌کننده‌ی بازی‌های رومیزی در سالیان اخیر منجر به طراحی نسخه موبایل برای برخی از این بازی‌ها نیز شده است. به عنوان مثال برای بازی رومیزی ریسک نسخه‌ی موبایل طراحی شده است و طرفداران این بازی جذاب در تورنومنت‌های آنلاین دور هم جمع شده و به رقابت می‌پردازند. این میزان از تنوع در نحوه انجام انواع بازی‌های رومیزی از عوامل مهم در گسترش و پیشرفت آن به شمار می‌رود. برای هر سلیقه‌ای می‌توان بازی‌های رومیزی گوناگونی را پیشنهاد داد که در قالب گروه‌های خانوادگی یا دوستانه بازی کرد و ساعت هایی مفرح را با یک تفریح سالم در کنار عزیزان‌تان تجربه کنید.

بازی رومیزی برد گیم بردگیم

بازی رومیزی در آریولند

ما در وب‌سایت آریولند به معرفی و عرضه کلکسیون جذابی از باکیفیت‌ترین بازی‌های. رومیزی موجود در ایران می‌پردازیم. بازی‌هایی که توسط کارشناسان ما در دسترس‌تان قرار. خواهند گرفت با بررسی موشکافانه انتخاب شده تا شما بتوانید با قیمتی مناسب بازی‌های. باکیفیت و جذابی را به خانه ببرید. بازی‌های موجود در این کلکیسون مجموعه‌ای است از بازی‌های. پرطرفداری که برنده جوایز معتبر بین‌المللی شده‌اند و به گونه‌ای انتخاب شده‌اند که در این دنیای. گسترده بازی رومیزی، شما بتوانید بازی مورد علاقه خود را بیابید و از خریدتان لذت ببرید.

احیای بازی‌های رومیزی

در سالیان اخیر با ظهور وب‌سایت‌های سرمایه‌گذاری محبوبی هم‌چون کیک‌استارتر، روح تازه‌ای. در پیکره‌ی این بازی‌ها دمیده شده است. توجه ویژه به بازی رومیزی نیز طبیعتاً منجر به عرضه‌ی بازی‌های با. کیفیت بسیاری به بازار شده است و خوشبختانه محبوبیت جهانی آن‌ها باعث شده که در کشور ما نیز. هم‌زمان این بازی‌ها مورد توجه بسیار قرار بگیرند؛ از کلکسیون‌های موجود در کافه‌گیم‌های مخصوص بازی. گرفته تا ناشرهایی که در سال‌های اخیر دست به تولید بازی‌های اوریجینال و یا حتی بازی‌های. بومی‌سازی شده خارجی می‌زنند، باعث شده است که. تجربه‌ی بازی‌های رومیزی جذاب برای همگان میسر شود.

در مجموعه‌ی آریولند می‌توانید لذت و هیجان بازی‌های دیگر مانند لیزرتگ را هم تجربه کنید.