آموزش لیزرتگ آموزش لیزر تگ
پیش از بازی

آموزش لیزرتگ

لیزرتگ یک بازی سرگرم‌کننده و ساده است که شامل استفاده از اسلحه‌های لیزری برای شلیک به حریف خود است. اسلحه‌های لیزری پرتوهای مادون قرمز را شلیک می‌کنند و سنسورهایی را در جلیقه‌ی بازیکنان نشانه می‌روند. ال ای دی ها روشن می‌شوند تا نشان دهند که مورد اصابت قرار گرفته‌اند. بازی‌های لیزری معمولاً تیمی هستند و در میادین پیچیده و پیچ و خم برگزار می‌شوند. این بدان معنی است که استراتژی و کار گروهی برای تبدیل شدن به یک تیم خوب بازی لیزرتگ ضروری است. بنابراین با آموزش لیزرتگ و آماده شدن برای بازی، کار تیمی و تصمیم‌گیری هوشمندانه در جنگ می‌توانید عملکرد خوب خود را افزایش دهید.

لباس تیره بپوشید

اولین نکته در آموزش لیزرتگ این است که لباس‌های تیره بپوشید تا تشخیص شما سخت‌تر شود. لیزرتگ در فضای سرپوشیده و تقریباً همیشه در تاریکی بازی می‌شود. دلیل این کار این است که اگر لباس روشن بپوشید و بیرون بیایید، دشمن می‌تواند شما را راحت‌تر تشخیص دهد. از لباس مشکی یا آبی تیره استفاده کنید تا از دید مخالفان پنهان بمانید.

همچنین باید لباس راحتی بپوشید زیرا زیاد خواهید دوید، بنابراین اطمینان حاصل کنید که لباس سنگین یا گشادی بر تن نداشته باشید.

آموزش لیزرتگ آموزش لیزر تگ

محل خود را لو ندهید

بعضی از جلیقه‌ها اگر خیلی شل باشند به طور تصادفی از بین می‌روند. قبل از شروع بازی با بررسی دوباره‌ی تسمه‌های شانه و پهلو از سفت بودن آن اطمینان حاصل کنید. این نکته از جهتی دیگر هم مهم است زیرا اگر جلیقه‌ی شما شل باشد، هنگام حرکت صدای لرزش آن بلندترخواهد بود. شما  که نمی‌خواهید موقعیت خود را لو بدهید. می‌خواهید؟ در نهایت اگر با تجهیزات خود مشکلی دارید، از شخصی که در محل بازی وظیفه‌ی پشتیبانی را به عهده دارد، کمک بخواهید.

اهمیت تجهیزات در آموزش لیزرتگ

نکته بعدی در آموزش لیزرتگ این است که جلیقه‌ی تاکتیکی خود را محکم کنید. و وارد بازی شوید. جلیقه‌ی شما دارای حسگرهایی است که حریفان به آن‌ها شلیک می‌کنند. هنگامی. که جان شما تمام بشود، از بازی بیرون می‌آیید. برای این‌که شلیک به حسگرهایتان دشوارتر شود،. جلیقه خود را محکم کنید تا توی تن‌تان آویزان نباشد و حالت بدنتان را بگیرد. برای سفت. کردن جلیقه، آن را تا انتها روی تن خود فشار داده و سپس بندهای شانه و پهلو را ببندید.

استراتژی در آموزش لیزرتگ

یک نکته‌ی بسیار مهم در آموزش لیزرتگ این است که پیش از شروع با تیم خود در ارتباط باشید تا استراتژی خود را بچینید. بیش‌تر سبک بازی‌های لیزرتگ مبتنی بر تیم هستند، به این معنی که شما در کنار دیگران در تیم خود کار خواهید کرد. قبل از شروع بازی، در مورد یک استراتژی کلی برای کار مشترک بحث کنید. این کار می‌تواند به سادگیِ تعیین نقش‌ها یا پیچیدگی تنظیم سناریوهای خاص باشد. در حین بازی استفاده از علامت‌های دستی ساده را برای نشان دادن موقعیت دشمن به هم‌تیمی‌های خود در نظر داشته باشید، می‌توانید با حرکت دست علامت‌گذاری کنید.

از دیگر نکات مهم آموزش لیزرتگ این است که تیم خود را به دو تیم کوچک‌تر تقسیم کنید. از یکی از تیم‌ها برای حمله و از دیگری برای دفاع استفاده کنید.

بررسی نقشه بازی

به عنوان یک نکته‌ی تخصصی در آموزش لیزرتگ این را می‌گوییم: حتماً پیش. از شروع، نقشه محیط بازی خود را بررسی کنید تا برتری کسب کنید. به دنبال موقعیت‌های تاکتیکی یا مناطق مناسب. برای پنهان شدن باشید. دانستن نقاط مناسب پنهان شدن در زمین، به شما یک. برتری نسبت به حریف ناآماده می‌دهد. به دنبال مناطقی با پوشش خوب. یا مسیرهای آسان برای حرکات مخفیانه در اطراف و کنار تیم حریف باشید.

معمولاً برخی از برچسب‌های لیزر دارای بروشوری هستند که نقشه در آن قرار دارد.. با رسیدن به محل بازی، یکی را بردارید تا ببینید نقشه دارد یا نه.

نکات تکمیلی آموزش لیزرتگ

تقسیم تیم

یکی از نکاتی که در آموزش لیزرتگ همیشه به بازیکنان گوشزد می‌کنیم این است که تیم خود را. تقسیم کنید تا شکست دادن شما سخت‌تر شود. بسیاری از بازیکنان فکر می‌کنند که همیشه بهتر است. کنار هم بمانند، اما در واقع این کار ضربه زدن به یکی از بازیکنان شما را برای حریف آسان می‌کند.. اگر تیم شما در کنار هم قرار بگیرد، احتمال فرود شلیک (حتی شلیک‌های شانسی و تصادفی) بسیار. بیش‌تر است. تیم خود را تقسیم کنید و یا جفت جفت در کنار هم قرار بگیرید تا تیم خود را ایمن نگه دارید و. شکار بازیکنان‌تان دشوار شود. اگر همگی در کنار هم باشید، کار برای تیم مقابل بسیار آسان‌تر خواهد شد.

تغییر مکان مخفیانه

آموزش لیزرتگ، آموزش نکاتی است که همه‌ی بازیکنان به طور بدیهی از آن‌ها آگاه نیستند. مثلاً این‌که. با جدا شدن از هم تیمی، در کمین دشمن خود قرار بگیرید. سعی کنید در نزدیکی دشمن پنهان شوید و از یک. هم‌تیمی برای فریب آن‌ها استفاده کنید. هنگامی که حریف شما مکان خود را فاش کرد، موقعیت خود را عوض کنید. و دزدکی به سمت آن‌ها حرکت کنید و در حالی که حواس‌شان پرت است، بیرون بروید و آن‌ها را غافل‌گیر کنید.

حمایت از هم‌تیمی‌ها

با شلیک کردن به موقع، هم تیمی‌های خود را هنگام حرکت پشتیبانی کنید.. شلیک به یک نفر متحرک سخت‌تر است. برخی از سلاح‌های لیزرتگ از مهمات دیجیتال استفاده. می‌کنند. این بدان معناست که ممکن است فرصت‌های نامحدودی برای شلیک نداشته باشید.. در آموزش لیزرتگ همواره به شما تأکید خواهد شد که از تیرهای محدود خود هوشمندانه استفاده کنید.

مراقب همه طرف باشید

ما در آموزش لیزرتگ همیشه به بازیکنان می گوییم که مراقب پشت سر خود و مراقب تیم. خود هم باشید. آگاهی از محیط اطراف برای برنده شدن در بازی لیزرتگ ضروری است.. اطمینان حاصل کنید که موقعیت تیم خود را پیگیری می‌کنید تا در صورت بروز. مشکل بتوانید به آن‌ها کمک کنید. مراقب حریفانی باشید که سعی می‌کنند دزدکی حرکت کنند. و از پشت به شما حمله کنند. نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که تقریباً همه جلیقه‌های. لیزری دارای دو سنسور در پشت خود هم هستند، پس ممکن است که از همه سمت مورد حمله قرار بگیرید.

به بلندی‌ها بروید

یکی از ریزه‌کاری‌های آموزش لیزرتگ این است که اگر منطقه‌ی بازی شما. دارای چندین سطح است، بهتر است تا حد ممکن بالا بروید. هر زمان که امکان. دارد از زمین بالاتر استفاده کنید. برخورداری از ارتفاع بالاتر، یک امتیاز برتر نسبت به بقیه‌ی. نقشه محسوب می‌شود. با این کار مشاهده‌ی دشمنان و شلیک به سمت آن‌ها راحت‌تر خواهد شد.

نشسته حرکت کنید

اگر مجبورید شدید که از موضع خود خارج شوید، به صورت نشسته یا دولا حرکت کنید.. این کار مورد هدف قرار گرفتن شما را دشوارتر می‌کند و ممکن است حریف حتی حرکت شما را هم نبیند.

مخفیانه حرکت کنید

گاهی اوقات موقعیت بازیکنان در زمین به شدت به هم می‌ریزد. در آموزش لیزرتگ گوشزد می‌کنیم. که اگر وضعیت به هم ریخته است، یک مسیر خروجی را در نظر بگیرید. کاور بگیرید و مخفیانه حرکت کنید. هنگامی. که به قسمت خاصی از نقشه می‌روید، سعی کنید از قبل جایی را که می‌توانید پنهان شوید یا فرار کنید، مشخص کنید.

ثابت نمانید

از طولانی ماندن در یک مکان خودداری کنید، برای ایمن ماندن باید مرتباً حرکت کنید. برای حریف. ثابت ماندن شما در یک مکان بسیار راحت تر است و حرکت زیاد باعث می‌شود نتوانند مکان شما را ردیابی کنند.

اگر تیر خوردید…

اگر مورد اصابت قرار گرفتید پنهان شوید و خونسردی خود را به دست آورید.. اکثر بازی‌های لیزرتگ “جان” چندانی به شما نمی‌دهند، پس این احتمال وجود دارد که شما به طور. موقت از بازی خارج شوید. این زمان خوبی برای یافتن مکانی برای پنهان کردن و تجدید قوا و نفس کشیدن است.

مهم‌ترین آموزش لیزرتگ : تاکتیک

در آموزش لیزرتگ مهم‌ترین نکته انتخاب تاکتیک مناسب است. بهترین تاکتیک و عملکرد برای بازی لیزرتگ .هم این است که مورد اصابت تیرهای لیزری قرار نگیرید. استرتژی خوب برای بازی تیمی بچینید و با هم هماهنگ باشید.. نیاز به دوندگی و حرکت‌های سریع نیست و نیازی نیست همیشه حمله کنید، بلکه می‌توانید کاور بگیرید و به موقع. شلیک کنید. حتی می توانید خوب کاور بگیرید و برای حمله از اعضای تیم خود استفاده کرده و آن‌ها را پشتیبانی کنید.

لیزرتگ یک بازی تماماً تیمی و مبتنی بر حرکات هوشمندانه است. آموزش لیزرتگ را خوب یاد بگیرید و از آن لذت ببرید. لیزرتگ یک بازی تیمی فوق‌العاده جذاب و دوست داشتنی برای همه‌ی سنین و سلیقه‌ها است. همچنین برای رزرو لیزرتگ در سراسر ایران می‌توان به وب‌سایت Lasertag.ir مراجعه نمایید.